Sumida Corporation CDRH8D48/ANP-470MC
CDRH8D48/ANP-470MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D48/ANP-470MC
Brief Description
FIXED IND 47UH 1A 188 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH8D48/ANP-470MC.pdf
Availability of CDRH8D48/ANP-470MC
QUANTITY
CDRH8D48/ANP-470MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D48/ANP-470MC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D48/ANP-470MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D48/A
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)188 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D48/ANP-470MC
Related LinksCDRH8D48/, CDRH8D48/ANP-470MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D48/ANP-470MC Details Description
Related parts for CDRH8D48/ANP-470MC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf