Murata Electronics North America CDSCA10M7GA119-R0
CDSCA10M7GA119-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CDSCA10M7GA119-R0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CDSCA10M7GA119-R0.pdf
Availability of CDSCA10M7GA119-R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDSCA10M7GA119-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDSCA10M7GA119-R0
Internal Part NumberEIS-CDSCA10M7GA119-R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDSCA10M7GA119-R0 today.
SeriesCDSCA10M7G
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDSCA10M7GA119-R0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDSCA10M, CDSCA10M7GA119-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDSCA10M7GA119-R0 Details Description
Related parts for CDSCA10M7GA119-R0
BOARD EVALUATION FOR LM3410 datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V EEPROM 32-TQFP datasheet.pdf
CONN 3P MALE PINS INT THREAD STR datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
IC CTLR ON/OFF PUSHBUTT TSOT23-8 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT PINS datasheet.pdf