Cornell Dubilier Electronics CDV16FF681JO3
CDV16FF681JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CDV16FF681JO3
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
Datasheet Download
CDV16FF681JO3.pdf
Availability of CDV16FF681JO3
QUANTITY
CDV16FF681JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV16FF681JO3
Internal Part NumberEIS-CDV16FF681JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV16FF681JO3
Related LinksCDV16F, CDV16FF681JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV16FF681JO3 Details Description
Related parts for CDV16FF681JO3
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE DVI(18+1) CON 10' 28AWG datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
IC USB PWR SW/CTRLR CHRG SOT23-6 datasheet.pdf
CONN COAX 4POS JACK datasheet.pdf