Cornell Dubilier Electronics CDV19EF680JO3
CDV19EF680JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CDV19EF680JO3
Brief Description
CAP MICA 68PF 5% 1KV RADIAL
Datasheet Download
CDV19EF680JO3.pdf
Availability of CDV19EF680JO3
QUANTITY
CDV19EF680JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV19EF680JO3
Internal Part NumberEIS-CDV19EF680JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV19EF680JO3
Related LinksCDV19E, CDV19EF680JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV19EF680JO3 Details Description
Related parts for CDV19EF680JO3
CONN TERM BLOCK 4POS 5MM STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SMBUS BATT CHRGR HF 24TQFN datasheet.pdf
CABLE RESOLVER FOR RS15 20M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /STDF GFLF datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18 AWG SLVR datasheet.pdf