Cornell Dubilier Electronics CDV30FF131JO3F
CDV30FF131JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CDV30FF131JO3F
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 1000V RADIAL
Datasheet Download
CDV30FF131JO3F.pdf
Availability of CDV30FF131JO3F
QUANTITY
CDV30FF131JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV30FF131JO3F
Internal Part NumberEIS-CDV30FF131JO3F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package59
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesCDV30
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV30FF131JO3F
Related LinksCDV30FF, CDV30FF131JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV30FF131JO3F Details Description
Related parts for CDV30FF131JO3F
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE TIE STD 50LB PUR 8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC LOAD SW HI-SIDE CC 10DFN datasheet.pdf
HYBR.CABLE ASSY,AC,1M,FO+POW-MM- datasheet.pdf
OSC VCSO 245.76MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf