Rohm Semiconductor CDZT2RA13B
CDZT2RA13B picture photo
Mfg. Part Number
CDZT2RA13B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 13V 100MW VMN2
Datasheet Download
CDZT2RA13B.pdf
Availability of CDZT2RA13B
QUANTITY
CDZT2RA13B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDZT2RA13B
Internal Part NumberEIS-CDZT2RA13B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)37 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDZT2RA13B
Related LinksCDZT2, CDZT2RA13B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
CDZT2RA13B Details Description
Related parts for CDZT2RA13B
KIT TOOL UPGRADE ST TO SC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223-6 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 2GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf