Rohm Semiconductor CDZT2RA9.1B
CDZT2RA9.1B picture photo
Mfg. Part Number
CDZT2RA9.1B
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 100MW VMN2
Datasheet Download
CDZT2RA9.1B.pdf
Availability of CDZT2RA9.1B
QUANTITY
CDZT2RA9.1B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDZT2RA9.1B
Internal Part NumberEIS-CDZT2RA9.1B
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±2%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDZT2RA9.1B
Related LinksCDZT2, CDZT2RA9.1B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
CDZT2RA9.1B Details Description
Related parts for CDZT2RA9.1B
IC MCU 8BIT ROMLESS 40DIP datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC ECL 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 13POS R/A TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 40A SYNC LGA datasheet.pdf
OSC VCXO 48.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
DOUBLE HEAD TIE 8.3"L 50LB BLACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
SLIMDWR 8P18S PINV PCB AG SPEC datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf