CUI Inc. CEB-44D06
CEB-44D06 picture photo
Mfg. Part Number
CEB-44D06
Manufacturer
Product Category
Buzzer Elements, Piezo Benders
Brief Description
BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
Datasheet Download
CEB-44D06.pdf
Availability of CEB-44D06
QUANTITY
CEB-44D06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CEB-44D06
Internal Part NumberEIS-CEB-44D06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBuzzer Overview
RoHS InformationCEB-44D06 Cert of Compliance
3D ModelCEB-44D06
Standard Package300
Category Audio Products
FamilyBuzzer Elements, Piezo Benders
SeriesCEB
Frequency600Hz
TypeStandard
Impedance1 kOhm
Voltage - Input (Max)20V p-p
Capacitance @ Frequency70000pF @ 120Hz
Size1.73" Dia (44mm)
TerminationWire Leads
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEB-44D06
Related LinksCEB-, CEB-44D06 Datasheet, CUI Inc. Distributor
CEB-44D06 Details Description
Related parts for CEB-44D06
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20DHVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC RDC 12BIT W/OSC 44-LQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ST7232X datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC59-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
POT 50K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf