Sensata Technologies/Airpax CEG6-1-53-30.0-01
CEG6-1-53-30.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
CEG6-1-53-30.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
CEG6-1-53-30.0-01.pdf
Availability of CEG6-1-53-30.0-01
QUANTITY
CEG6-1-53-30.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CEG6-1-53-30.0-01
Internal Part NumberEIS-CEG6-1-53-30.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEG6-1-53-30.0-01
Related LinksCEG6-1-5, CEG6-1-53-30.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CEG6-1-53-30.0-01 Details Description
Related parts for CEG6-1-53-30.0-01
LED PNL MT 9MM 24V BLACK GREEN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 5% RAD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
ICM 10GB 2X4 INSERTION TOOL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 15V 0.55A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf