Sensata Technologies/Airpax CEGBX6-35677-20-V
CEGBX6-35677-20-V picture photo
Mfg. Part Number
CEGBX6-35677-20-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
CEGBX6-35677-20-V.pdf
Availability of CEGBX6-35677-20-V
QUANTITY
CEGBX6-35677-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CEGBX6-35677-20-V
Internal Part NumberEIS-CEGBX6-35677-20-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEGBX6-35677-20-V
Related LinksCEGBX6-3, CEGBX6-35677-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CEGBX6-35677-20-V Details Description
Related parts for CEGBX6-35677-20-V
FIXED IND 10UH 228MA 1.62 OHM TH datasheet.pdf
IC MEMORY FIFO 256X18 56-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4930-2YCP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 33.3330MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf