Sensata Technologies/Airpax CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T picture photo
Mfg. Part Number
CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 400A
Datasheet Download
CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T.pdf
Availability of CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
QUANTITY
CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
Internal Part NumberEIS-CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating400A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T Details Description
Related parts for CELHPB1111-1REC4-52-400.-01-T
CONVERTR DC/DC 3.3V 66W OUT T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
DEKAFIX FSZ 6.5 MKD 21-30 50/CD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 200MA 12V datasheet.pdf
RECTIFIER MOD 1800V 90A DUAL B datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf