Sensata Technologies/Airpax CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
CELK1-1-52-10.0-AV-01-V picture photo
Mfg. Part Number
CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
CELK1-1-52-10.0-AV-01-V.pdf
Availability of CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
QUANTITY
CELK1-1-52-10.0-AV-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
Internal Part NumberEIS-CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
Related LinksCELK1-1-52-, CELK1-1-52-10.0-AV-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CELK1-1-52-10.0-AV-01-V Details Description
Related parts for CELK1-1-52-10.0-AV-01-V
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 48TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208CQFP datasheet.pdf
VOICE PATCH PANEL RJ45 TO RJ21 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf