Sensata Technologies/Airpax CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
Brief Description
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 60A
Datasheet Download
CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V.pdf
Availability of CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
QUANTITY
CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V Details Description
Related parts for CELK1-1REC4-52-60.0-A-01-V
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RIS,XG,50/125,SC DUP datasheet.pdf
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
CAP 1.5F 5.5V T/H datasheet.pdf
CABLE ASSSY datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
10UF 100V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf