Sensata Technologies/Airpax CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
CELPK11-1REC4-52-150.-01-V picture photo
Mfg. Part Number
CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 150A
Datasheet Download
CELPK11-1REC4-52-150.-01-V.pdf
Availability of CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
QUANTITY
CELPK11-1REC4-52-150.-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
Internal Part NumberEIS-CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating150A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
CELPK11-1REC4-52-150.-01-V Details Description
Related parts for CELPK11-1REC4-52-150.-01-V
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 210A D2PAK datasheet.pdf
ANT YAGI 3ELEM 450-470MHZ GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RAM STIFFENER REMOVAL TOOL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf