SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1010A1503F01
CENB1010A1503F01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1010A1503F01
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 10W
Datasheet Download
CENB1010A1503F01.pdf
Availability of CENB1010A1503F01
QUANTITY
CENB1010A1503F01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1010A1503F01
Internal Part NumberEIS-CENB1010A1503F01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLevel V and ErP Phase II Power Supplies
SeriesCENB1010
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input100 ~ 240 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)800mA
Power (Watts)10W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.31" L x 1.85" W x 1.27" H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1010A1503F01
CENB1010A1503F01 Details Description
Related parts for CENB1010A1503F01
RES SMD 160 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR LMX2433 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 910 OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 850VDC SCREW datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 35A SM3 datasheet.pdf