SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1030A1503F01
CENB1030A1503F01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1030A1503F01
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Datasheet Download
CENB1030A1503F01.pdf
Availability of CENB1030A1503F01
QUANTITY
CENB1030A1503F01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1030A1503F01
Internal Part NumberEIS-CENB1030A1503F01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLevel V and ErP Phase II Power Supplies
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesCENB1030
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input100 ~ 240 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1030A1503F01
CENB1030A1503F01 Details Description
Related parts for CENB1030A1503F01
RES 953 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T 0.15A 250V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LED MIN YEL PMI 24V W/ CONN datasheet.pdf
KIT ISL6405 datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 6A DO4 datasheet.pdf