Logic PD, Inc. CENGLH7A400-10-402HI
CENGLH7A400-10-402HI picture photo
Mfg. Part Number
CENGLH7A400-10-402HI
Brief Description
CARD ENGINE 32MB SDRAM
Datasheet Download
CENGLH7A400-10-402HI.pdf
Availability of CENGLH7A400-10-402HI
QUANTITY
CENGLH7A400-10-402HI Order Process
Ship out your order
Specifications of CENGLH7A400-10-402HI
Internal Part NumberEIS-CENGLH7A400-10-402HI
Lead Free Status / RoHS Status
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
Module/Board TypeMPU Core
Core ProcessorARM922T, LH7A400
Co-Processor-
Speed200MHz
Flash Size16MB
RAM Size64MB
Connector TypeSO-DIMM-144
Size / Dimension2.37" x 2.67" (60.2mm x 67.8mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENGLH7A400-10-402HI
Related LinksCENGLH7A40, CENGLH7A400-10-402HI Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
CENGLH7A400-10-402HI Details Description
Related parts for CENGLH7A400-10-402HI
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 90NS 28TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.367667MHZ CSWV SMD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 440-450MHZ 26" datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-48" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BUSHINGCARR LANE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0015UF RADIAL datasheet.pdf