Logic PD, Inc. CENGLH7A400-10-504HC-C
CENGLH7A400-10-504HC-C picture photo
Mfg. Part Number
CENGLH7A400-10-504HC-C
Brief Description
CARD ENGINE 64MB SDRAM 32MBFLASH
Datasheet Download
CENGLH7A400-10-504HC-C.pdf
Availability of CENGLH7A400-10-504HC-C
QUANTITY
CENGLH7A400-10-504HC-C Order Process
Ship out your order
Specifications of CENGLH7A400-10-504HC-C
Internal Part NumberEIS-CENGLH7A400-10-504HC-C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
Module/Board TypeMPU Core
Core ProcessorARM922T, LH7A400
Co-Processor-
Speed200MHz
Flash Size32MB
RAM Size64MB
Connector TypeSO-DIMM-144
Size / Dimension2.37" x 2.67" (60.2mm x 67.8mm)
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENGLH7A400-10-504HC-C
Related LinksCENGLH7A400, CENGLH7A400-10-504HC-C Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
CENGLH7A400-10-504HC-C Details Description
Related parts for CENGLH7A400-10-504HC-C
IC DAC 12BIT DUAL 5V 14-SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
PHOTODARL SILCN NPN FLAT SD LOOK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
28 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA PLCC datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
280UF 40V 9.53X68.26 AXI datasheet.pdf