Sumida Corporation CEP125NP-0R3NC-UD
CEP125NP-0R3NC-UD picture photo
Mfg. Part Number
CEP125NP-0R3NC-UD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 350NH 18.5A 1.8 MOHM
Datasheet Download
CEP125NP-0R3NC-UD.pdf
Availability of CEP125NP-0R3NC-UD
QUANTITY
CEP125NP-0R3NC-UD Order Process
Ship out your order
Specifications of CEP125NP-0R3NC-UD
Internal Part NumberEIS-CEP125NP-0R3NC-UD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCEP125
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance350nH
Tolerance±30%
Current Rating18.5A
Current - Saturation35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEP125NP-0R3NC-UD
Related LinksCEP125NP, CEP125NP-0R3NC-UD Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CEP125NP-0R3NC-UD Details Description
Related parts for CEP125NP-0R3NC-UD
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO OSP JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BATT PK 6V AAA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
WIRE FERRULE REEL 16AWG BLACK datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 12PF 2KV R7 NONSTND datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 299POS GOLD datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf