Sensata Technologies/Airpax CER1-38070-15-T
CER1-38070-15-T picture photo
Mfg. Part Number
CER1-38070-15-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
CER1-38070-15-T.pdf
Availability of CER1-38070-15-T
QUANTITY
CER1-38070-15-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CER1-38070-15-T
Internal Part NumberEIS-CER1-38070-15-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCER
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CER1-38070-15-T
Related LinksCER1-38, CER1-38070-15-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CER1-38070-15-T Details Description
Related parts for CER1-38070-15-T
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8BIT R-TO-R 24-SOIC datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 32EDIP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
MOLDED MARKING TAPE MATTE FINISH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1/2-48" datasheet.pdf
SL 5.08HC/04/90LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 15W datasheet.pdf