TDK Corporation CEU3E2X7R2A152K080AE
CEU3E2X7R2A152K080AE picture photo
Mfg. Part Number
CEU3E2X7R2A152K080AE
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
CEU3E2X7R2A152K080AE.pdf
Availability of CEU3E2X7R2A152K080AE
QUANTITY
CEU3E2X7R2A152K080AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CEU3E2X7R2A152K080AE
Internal Part NumberEIS-CEU3E2X7R2A152K080AE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEU3E2X7R2A152K080AE
Related LinksCEU3E2X7R2, CEU3E2X7R2A152K080AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CEU3E2X7R2A152K080AE Details Description
Related parts for CEU3E2X7R2A152K080AE
IDC CABLE - MKS30K/MC34M/MPD30K datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 800KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TOOL CRIMPER PZ 6/5 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC BUS TXRX 3-ST OCTAL 20SO datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.25MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 45MM datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf