TDK Corporation CEU3E2X7R2A332K080AE
CEU3E2X7R2A332K080AE picture photo
Mfg. Part Number
CEU3E2X7R2A332K080AE
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
CEU3E2X7R2A332K080AE.pdf
Availability of CEU3E2X7R2A332K080AE
QUANTITY
CEU3E2X7R2A332K080AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CEU3E2X7R2A332K080AE
Internal Part NumberEIS-CEU3E2X7R2A332K080AE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEU3E2X7R2A332K080AE
Related LinksCEU3E2X7R2, CEU3E2X7R2A332K080AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CEU3E2X7R2A332K080AE Details Description
Related parts for CEU3E2X7R2A332K080AE
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
30+30 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W SMBG datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf