Stackpole Electronics Inc. CF12JT30K0
CF12JT30K0 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT30K0
Brief Description
RES 30K OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT30K0.pdf
Availability of CF12JT30K0
QUANTITY
CF12JT30K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT30K0
Internal Part NumberEIS-CF12JT30K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT30K0
Related LinksCF12J, CF12JT30K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT30K0 Details Description
Related parts for CF12JT30K0
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-SUB CABLE - MMM15K/MC16M/X datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC40K/MC40M/MKC40K datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
PLUG ASSY VERT PC TAIL SIL datasheet.pdf
T4012, 3NC+1NO BBM, FLEX2 ACT datasheet.pdf
WTB CONNECTOR 351960110 datasheet.pdf
RES 15 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf