Stackpole Electronics Inc. CF12JT620K
CF12JT620K picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT620K
Brief Description
RES 620K OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT620K.pdf
Availability of CF12JT620K
QUANTITY
CF12JT620K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT620K
Internal Part NumberEIS-CF12JT620K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT620K
Related LinksCF12J, CF12JT620K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT620K Details Description
Related parts for CF12JT620K
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.5A TO92 datasheet.pdf
IC FIFO SS 4096X36 15NS 128-TQFP datasheet.pdf
13CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MF SWITCH & ACT IN/C+1N/O 10M datasheet.pdf
LED 3MM RED DIFF TRI-LEVEL CBI datasheet.pdf
CRYSTAL 40MHZ 18PF SMD datasheet.pdf