Stackpole Electronics Inc. CF12JT82R0
CF12JT82R0 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT82R0
Brief Description
RES 82 OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT82R0.pdf
Availability of CF12JT82R0
QUANTITY
CF12JT82R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT82R0
Internal Part NumberEIS-CF12JT82R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT82R0
Related LinksCF12J, CF12JT82R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT82R0 Details Description
Related parts for CF12JT82R0
IDC CABLE-ASN16A/ AE16M / APK16A datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 14POS datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf