Stackpole Electronics Inc. CF14JA150K
CF14JA150K picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA150K
Brief Description
RES 150K OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA150K.pdf
Availability of CF14JA150K
QUANTITY
CF14JA150K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA150K
Internal Part NumberEIS-CF14JA150K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA150K
Related LinksCF14J, CF14JA150K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA150K Details Description
Related parts for CF14JA150K
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC XDCP 128-TAP 50KOHM 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TIMER DGTL SPDT 100/240VAC datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX US BUNDLE datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 5.5A 15.1 MOHM datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf