Stackpole Electronics Inc. CF14JA220R
CF14JA220R picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA220R
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA220R.pdf
Availability of CF14JA220R
QUANTITY
CF14JA220R Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA220R
Internal Part NumberEIS-CF14JA220R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA220R
Related LinksCF14J, CF14JA220R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA220R Details Description
Related parts for CF14JA220R
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG ADPT 16PIN SLOT GOLD datasheet.pdf
IC PFC CTLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3A IPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MINIFIT VERT HDR ASSY 4POS BLK datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 6A TO220F datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 39UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf