Stackpole Electronics Inc. CF14JA30R0
CF14JA30R0 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA30R0
Brief Description
RES 30 OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA30R0.pdf
Availability of CF14JA30R0
QUANTITY
CF14JA30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA30R0
Internal Part NumberEIS-CF14JA30R0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA30R0
Related LinksCF14J, CF14JA30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA30R0 Details Description
Related parts for CF14JA30R0
TRANS PNP 100V 3A TO-220 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS SIDE 10MM datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 13POS VERT 2MM T/H YLW datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO41 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 6 POS datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR CRIMP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf