Stackpole Electronics Inc. CF14JA5M60
CF14JA5M60 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA5M60
Brief Description
RES 5.6M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA5M60.pdf
Availability of CF14JA5M60
QUANTITY
CF14JA5M60 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA5M60
Internal Part NumberEIS-CF14JA5M60
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA5M60
Related LinksCF14J, CF14JA5M60 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA5M60 Details Description
Related parts for CF14JA5M60
14 PIN TEST CLIP .3 ROW CLIP datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 46POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 150W TO263 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf