Stackpole Electronics Inc. CF14JT2M70
CF14JT2M70 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT2M70
Brief Description
RES 2.7M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT2M70.pdf
Availability of CF14JT2M70
QUANTITY
CF14JT2M70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT2M70
Internal Part NumberEIS-CF14JT2M70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT2M70
Related LinksCF14J, CF14JT2M70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT2M70 Details Description
Related parts for CF14JT2M70
CAP FILM 7500PF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 500V 51A SP3 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 120W datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 3 IN 3K/1.0% datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 28AWG 328.1' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE 1400A 900V 3BKN/90 AR datasheet.pdf