Stackpole Electronics Inc. CF14JT30K0
CF14JT30K0 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT30K0
Brief Description
RES 30K OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT30K0.pdf
Availability of CF14JT30K0
QUANTITY
CF14JT30K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT30K0
Internal Part NumberEIS-CF14JT30K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT30K0
Related LinksCF14J, CF14JT30K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT30K0 Details Description
Related parts for CF14JT30K0
IC REG LDO 5V 3A P2PAK-4 datasheet.pdf
IC DIFF TRANSCEIVER TRPL 20SOIC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED/WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 30POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
CONN PLUG IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
800 VACUUM CONTROL - 120V datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 2000VDC datasheet.pdf