Stackpole Electronics Inc. CF14JT3K30
CF14JT3K30 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT3K30
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT3K30.pdf
Availability of CF14JT3K30
QUANTITY
CF14JT3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT3K30
Internal Part NumberEIS-CF14JT3K30
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT3K30
Related LinksCF14J, CF14JT3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT3K30 Details Description
Related parts for CF14JT3K30
RES SMD 475 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU 16-BIT 5V 16MHZ 84-PLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.1A 8UMAX datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
RES SMD 33.6KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 4.1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
BRACKET datasheet.pdf
AB 17C 17#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 9000 Gates, 50MHz, 320-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf