Stackpole Electronics Inc. CF18JA470K
CF18JA470K picture photo
Mfg. Part Number
CF18JA470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JA470K.pdf
Availability of CF18JA470K
QUANTITY
CF18JA470K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JA470K
Internal Part NumberEIS-CF18JA470K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JA470K
Related LinksCF18J, CF18JA470K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JA470K Details Description
Related parts for CF18JA470K
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf