Stackpole Electronics Inc. CF18JA470R
CF18JA470R picture photo
Mfg. Part Number
CF18JA470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JA470R.pdf
Availability of CF18JA470R
QUANTITY
CF18JA470R Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JA470R
Internal Part NumberEIS-CF18JA470R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JA470R
Related LinksCF18J, CF18JA470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JA470R Details Description
Related parts for CF18JA470R
BATTERY PK 12.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
LABEL INK JET POLYEST .5 X 1.5" datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 2CH 80-TQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
20.32MM X 6.86MM 1=25/PK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 4.15A 13 MOHM datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf