Stackpole Electronics Inc. CF18JT200K
CF18JT200K picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT200K
Brief Description
RES 200K OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT200K.pdf
Availability of CF18JT200K
QUANTITY
CF18JT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT200K
Internal Part NumberEIS-CF18JT200K
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT200K
Related LinksCF18J, CF18JT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT200K Details Description
Related parts for CF18JT200K
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC SLIC RINGING 3.3V VOB 32-QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 100POS datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 325FCS datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf