Stackpole Electronics Inc. CF18JT2M20
CF18JT2M20 picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT2M20
Brief Description
RES 2.2M OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT2M20.pdf
Availability of CF18JT2M20
QUANTITY
CF18JT2M20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT2M20
Internal Part NumberEIS-CF18JT2M20
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT2M20
Related LinksCF18J, CF18JT2M20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT2M20 Details Description
Related parts for CF18JT2M20
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED RED DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
KIT FIBER OPTIC COURSE 15 WEEK datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ANY-RATE MULTI/ATTEN 100TQFP datasheet.pdf
MA-6U APPLICATOR ASSY datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf