Stackpole Electronics Inc. CF18JT33R0
CF18JT33R0 picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT33R0
Brief Description
RES 33 OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT33R0.pdf
Availability of CF18JT33R0
QUANTITY
CF18JT33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT33R0
Internal Part NumberEIS-CF18JT33R0
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT33R0
Related LinksCF18J, CF18JT33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT33R0 Details Description
Related parts for CF18JT33R0
FERRULE WIRE GRAY 14AWG 5000RL datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 10BIT 200KSPS AD S/O 20-TSSOP datasheet.pdf
IC MAIN CLK SYNTHESIZER 64-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MODULE MALE 3POS SCREW datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf