Stackpole Electronics Inc. CF1JT6K80
CF1JT6K80 picture photo
Mfg. Part Number
CF1JT6K80
Brief Description
RES 6.8K OHM 1W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF1JT6K80.pdf
Availability of CF1JT6K80
QUANTITY
CF1JT6K80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF1JT6K80
Internal Part NumberEIS-CF1JT6K80
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF1JT6K80
Related LinksCF1J, CF1JT6K80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF1JT6K80 Details Description
Related parts for CF1JT6K80
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RETAINER-TAPE datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
100UF 10V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf