Bourns Inc. CF322513-R39K
CF322513-R39K picture photo
Mfg. Part Number
CF322513-R39K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM
Datasheet Download
CF322513-R39K.pdf
Availability of CF322513-R39K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CF322513-R39K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF322513-R39K
Internal Part NumberEIS-CF322513-R39K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCF322513 Series Material Declaration
PCN Obsolescence/ EOLCF252016,CF322513, Mar/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCF322513
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF322513-R39K
Related LinksCF3225, CF322513-R39K Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CF322513-R39K Details Description
Related parts for CF322513-R39K
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A S-LATCH datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MONO MULTIVIBRATOR TSOT23-6 datasheet.pdf
REPLACEABLE INSERT BKAD 150 PIN datasheet.pdf
PWR LED LIGHT SOURCE 3W RD-ORNG datasheet.pdf
IC UPCONVERTER SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6MH 59MA 40 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf