Bourns Inc. CF453215-R12K
CF453215-R12K picture photo
Mfg. Part Number
CF453215-R12K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 770MA 200 MOHM
Datasheet Download
CF453215-R12K.pdf
Availability of CF453215-R12K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CF453215-R12K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF453215-R12K
Internal Part NumberEIS-CF453215-R12K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCF453215 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCF453215
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating770mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF453215-R12K
Related LinksCF4532, CF453215-R12K Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CF453215-R12K Details Description
Related parts for CF453215-R12K
RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 36A datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 8 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
KIT HDWR TOWER S12G240 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 40.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf