Bourns Inc. CF453215-R39K
CF453215-R39K picture photo
Mfg. Part Number
CF453215-R39K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 575MA 300 MOHM
Datasheet Download
CF453215-R39K.pdf
Availability of CF453215-R39K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CF453215-R39K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF453215-R39K
Internal Part NumberEIS-CF453215-R39K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCF453215 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCF453215
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±10%
Current Rating575mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant150MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF453215-R39K
Related LinksCF4532, CF453215-R39K Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CF453215-R39K Details Description
Related parts for CF453215-R39K
CABLE 3POS R/A SOCKET 5M datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 43POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
SENS 3000PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
RES 2.70 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf