Cardinal Components CFL-A7BP-311.04TS
CFL-A7BP-311.04TS picture photo
Mfg. Part Number
CFL-A7BP-311.04TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 311.04MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CFL-A7BP-311.04TS.pdf
Availability of CFL-A7BP-311.04TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFL-A7BP-311.04TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CFL-A7BP-311.04TS
Internal Part NumberEIS-CFL-A7BP-311.04TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCFL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency311.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFL-A7BP-311.04TS
Related LinksCFL-A7BP, CFL-A7BP-311.04TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CFL-A7BP-311.04TS Details Description
Related parts for CFL-A7BP-311.04TS
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 28TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A MALE SNGL 5POS 5M datasheet.pdf
IC IGBT GATE DVR ISO 5A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.7A 100 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf