Stackpole Electronics Inc. CFM12JA330R
CFM12JA330R picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JA330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JA330R.pdf
Availability of CFM12JA330R
QUANTITY
CFM12JA330R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JA330R
Internal Part NumberEIS-CFM12JA330R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JA330R
Related LinksCFM12, CFM12JA330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JA330R Details Description
Related parts for CFM12JA330R
RES SMD 24K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL S datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 100V 10A KBU datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf