Stackpole Electronics Inc. CFM14JA22K0
CFM14JA22K0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA22K0
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22K OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA22K0.pdf
Availability of CFM14JA22K0
QUANTITY
CFM14JA22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA22K0
Internal Part NumberEIS-CFM14JA22K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA22K0
Related LinksCFM14, CFM14JA22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA22K0 Details Description
Related parts for CFM14JA22K0
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf