Stackpole Electronics Inc. CFM14JA47R0
CFM14JA47R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA47R0
Brief Description
RES 47 OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA47R0.pdf
Availability of CFM14JA47R0
QUANTITY
CFM14JA47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA47R0
Internal Part NumberEIS-CFM14JA47R0
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA47R0
Related LinksCFM14, CFM14JA47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA47R0 Details Description
Related parts for CFM14JA47R0
BALUN 1700-1900 MHZ 50/100 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 6POS VERT KEY-XY 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC 250VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 100BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf