Stackpole Electronics Inc. CFM14JA5M10
CFM14JA5M10 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA5M10
Brief Description
RES 5.1M OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA5M10.pdf
Availability of CFM14JA5M10
QUANTITY
CFM14JA5M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA5M10
Internal Part NumberEIS-CFM14JA5M10
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA5M10
Related LinksCFM14, CFM14JA5M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA5M10 Details Description
Related parts for CFM14JA5M10
TRIMMER 250K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP DRVR LVDS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 560 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 900MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
WIRE DEFLECTING BRUSH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf