Stackpole Electronics Inc. CFM14JT22K0
CFM14JT22K0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT22K0
Brief Description
RES 22K OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT22K0.pdf
Availability of CFM14JT22K0
QUANTITY
CFM14JT22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT22K0
Internal Part NumberEIS-CFM14JT22K0
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesCFM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT22K0
Related LinksCFM14, CFM14JT22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT22K0 Details Description
Related parts for CFM14JT22K0
TVS DIODE 22VWM 38VC SOT23-3 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 11POS .152M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 9.999 OHM 2W 0.05% RADIAL datasheet.pdf