Stackpole Electronics Inc. CFM14JT5K10
CFM14JT5K10 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT5K10
Brief Description
RES 5.1K OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT5K10.pdf
Availability of CFM14JT5K10
QUANTITY
CFM14JT5K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT5K10
Internal Part NumberEIS-CFM14JT5K10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT5K10
Related LinksCFM14, CFM14JT5K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT5K10 Details Description
Related parts for CFM14JT5K10
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN SPLICE 4000-9000CMA NICKEL datasheet.pdf
LED IND 8MM BLUE 12VDC 20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf