Stackpole Electronics Inc. CFM14JT910K
CFM14JT910K picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT910K
Brief Description
RES 910K OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT910K.pdf
Availability of CFM14JT910K
QUANTITY
CFM14JT910K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT910K
Internal Part NumberEIS-CFM14JT910K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT910K
Related LinksCFM14, CFM14JT910K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT910K Details Description
Related parts for CFM14JT910K
STRAP BATT ECON 9V I STYLE 6"LD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 31C S 24" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf