Stackpole Electronics Inc. CFM14JT91R0
CFM14JT91R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT91R0
Brief Description
RES 91 OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT91R0.pdf
Availability of CFM14JT91R0
QUANTITY
CFM14JT91R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT91R0
Internal Part NumberEIS-CFM14JT91R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT91R0
Related LinksCFM14, CFM14JT91R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT91R0 Details Description
Related parts for CFM14JT91R0
CONN RECEPT RTANG 4 POS MINI PCB datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 25V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
CABLE 3POS OPEN END-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO216 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 26POS SLDR datasheet.pdf